Akcja Katolicka

Akcja Katolicka zawiązała się jeszcze w Ośrodku Duszpasterskim w roku 2006. Wtedy to spotykaliśmy się jako kandydaci do Akcji Katolickiej, a przedstawiciele jeździli na comiesięczne szkolenia prowadzone przez ks. Prof. Tadeusza Borutkę dla nowopowstających oddziałów parafialnych przy Kurii w Bielsku-Białej.

I po takim wstępie - dekretem z dnia 12.11.2007 ks. Bp. Tadeusz Rakoczy powołał Parafialny oddział Akcji Katolickiej przy Ośrodku Duszpasterskim NSPJ w Słotwinie.

Asystentem kościelnym Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej został powołany Ks. Proboszcz Mieczysław Grabowski, a prezesem Jan Byrdy.

Funkcje te wyżej wymienieni pełnią do dziś (16.09.2013) jako II-gą kadencję (4 lata).

Na początku liczba członków wynosiła 24 osoby, ale część osób zmarła lub zrezygnowała. Obecnie POAK liczy 15 osób.

Spotykamy się raz w miesiącu na plebani. Na spotkaniu zawsze jest obecna modlitwa, oraz prowadzona formacja powiązana ze studium biblijnym i podczas takiego spotkania dzielimy się doświadczeniem Boga w naszym życiu. Oczywiście na spotkaniach omawiamy wszystkie sprawy bieżące które dotyczą Akcji Katolickiej.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zajmuje się miedzy innymi:

• Prowadzimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, zawsze w trzeci piątek miesiąca
  • Prowadzimy Adorację Najświętszego Sakramentu w różnych okresach roku liturgicznego
  • Prowadzimy wyznaczoną Drogę Krzyżową w wielkim poście
  • Prowadzimy wyznaczony różaniec w pażdzierniku
  • Sprzedaż Baranków Wielkanocnych i Świec Adwentowych

Organizujemy lub jesteśmy współorganizatorem:

• Opłatek dla mieszkańców w Sali OSP w Słotwinie dla całej parafii
  • Parafiada zimowa - dla dzieci, młodzieży, dorosłych. Na Groniu u Państwa Byrdy
  • Parafiada Letnia – Festyn bezalkoholowy - w niedzielę po odpuście 2 sierpnia boisko LKS w Słotwinie
  • Ognisko dla róż różańcowych i chętnych parafian - boisko LKS w Słotwinie

Akcja Katolicka cały czas jest otwarta i oczekuje na innych nowych członków, którzy ubogacą swoją osobą nasz Odział Parafialny Akcji Katolickiej.

Zapraszamy - bo Bóg Cię potrzebuje!

Zarząd POAK

Jesteś tutaj: Home Grupy Akcja Katolicka