Chrzest św.

chrzestUroczysty chrzest w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie odbywa się w ostatnią niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 10:30.

Katecheza dla Rodziców i Chrzestnych odbywa się w piątek przed ostatnią niedzielą miesiąca po wieczornej Mszy św. w salce katechetycznej.

Zgłaszając dziecko do chrztu św. należy przynieść:

• akt urodzenia dziecka (odpis z USC),
  • wyciąg z aktu ślubu kościelnego rodziców lub zaświadczenie o ślubie konkordatowym,
  • dane o rodzicach chrzestnych (wyznanie rzymskokatolickie, wiek, dokładny adres zamieszkania),
  • zaświadczenie z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o praktykowaniu wiary (musi to być osoba wierząca i praktykująca, nie związana żadnymi przeszkodami kanonicznymi, która przystąpi do spowiedzi i komunii świętej; osoba bierzmowana).
Jesteś tutaj: Home Sakramenty św. Chrzest św.