Relikwie bł. Popiełuszki

WARSZAWSKA
ul. Miodowa 17/19
00-246 Warszawa

Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie zwraca się z prośbą o udzielenie relikwii Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki dla kultu publicznego.

W naszej parafii powstał pomnik poświecony pamięci tych, co zginęli za Ojczyznę, a także upamiętniający wysiedlonych oraz Ks. Ferdynanda Sznajdrowicza – proboszcza parafii Lipowa (pod którą podlegała Słotwina) – rozstrzelonego 18 stycznia 1940 roku wraz z parafianami. Pomnik powstał w 70 rocznicę pacyfikacji mieszkańców parafii.

Na tablicy widnieje napis: „Bł. Jerzy Popiełuszko módl się za nami!” chcemy bowiem za Jego pośrednictwem modlić się za tych, co zginęli za naszą Ojczyznę. Pomnik poświęcony zostanie 8 grudnia br. w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w II rocznicę powstania parafii w Słotwinie.

Pragniemy szerzyć kult Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w naszej parafii przez wspomnienia Jego postaci i modlitwy – w dzień wspomnienia liturgicznego, w modlitwach za Ojczyznę i w I czwartek miesiąca, kiedy w sposób szczególny modlimy się o powołania kapłańskie w naszej parafii.

Kolejnym ważnym powodem, dla którego ośmielamy się prosić o relikwie jest fakt, że postacią Ks. Popiełuszki interesują się ministranci i animatorzy – to animator, lektor Sławomir Pietraszko ośmielił się zapytać o możliwość udzielenia relikwii.

Pozytywne rozpatrzenie prośby będzie dla parafian ogromną radością.

W imieniu Wspólnoty parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa z wyrazami szacunku:

P.S.
Oczekuje na informację: tel. 33 867 12 72

relikwie bl jerzego popieluszkiW piątek 19 listopada otrzymałem pozytywną odpowiedź. Dnia 24 listopada 2010r. (tj. środa ) udała się delegacja z naszej Parafii do Warszawy aby odebrać relikwie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszko: Ks. Proboszcz Mieczysław Grabowski, Pan Prezes AK Jan Byrdy, Pan Prezes LKS Tadeusz Semik, Pan Kościelny Władysław Kliś, Ministranci-Animator Sławomir Pietraszko, Lektor Dominik Semik.

Uroczysta instalacja i rozpoczęcie kultu 8 grudnia 2010r.

Delegacja złożyła ofiarę na relikwiarz. Bóg zapłać!.

Jesteś tutaj: Home Relikwie Relikwie bł. Popiełuszki