Róże różańcowe

"Weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca, odkrywając ją na nowo w świetle Pisma Świętego, w harmonii z liturgią, w kontekście codziennego życia"
Lista Apostolski
Rosarium Virginis Mariae

Róże różańcowe przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie:rozaniec

• Róża św. Faustyny
  • Róża św. Jadwigi
  • Róża św. Józefa
  • Róża św. Rodziny
  • Róża Rodzin św. Teresy
  • Róża św. Urszuli Ledóchowskiej
  • Róża św. Jana Pawła II

Spotkanie z członkami Róż w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8:30

Róże różańcowe prowadzą różaniec w miesiącu październiku, różaniec w czasie nabożeństwa Fatimskiego, rozważanie w czasie plenerowej Drogi Krzyżowej, czynnie uczestniczą w adoracji w ciągu roku. W miesiącu październiku członkowie Róż spotykają się na wspólnym ognisku.

Wokół kościoła są umieszczone tablice z zachętą bł. Jana Pawła IIdo odmawiania różańca oraz tablice z tajemnicami różańca świętego.

"O błogosławiony różańcu Maryi, słodki łańcuchu, który łączysz nas z Bogiem; więzi miłości, która nas jednoczysz z aniołami; wieżo ocalenia od napaści piekła; bezpieczny porcie w morskiej katastrofie! Niegdy Cię już nie porzucimy. Będziesz nam pociechą w godzinie konania. Tobie ostatni pocałunek gasnącego życia. A ostatnim akcentem naszych warg będzie Twoje słodkie imię, o królowo różańca z Pompei, o Matko nasza droga, o Ucieczko grzeszników, o Władczyni, Pocieszycielko strapionych. Bądź wszędzie błogosławiona, dziś i zawsze, na ziemi i w niebie"

Bł. Bartłomiej Longo

roza sw jozefa 01

Róża św. Józefa odmawia różaniec na stojąco - 2012 r.

powolanie_rozy_sw_jpII_01

Powołanie Róży św. Jana Pawła II - 2021