Eucharystia

Najświętszy Sakrament jest to prawdziweeucharystia Ciało i prawdziwa Krew Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina. Pan Jezus ustanowił Najświętszy Sakrament w Wielki Czwartek podczas Ostatniej Wieczerzy. Msza święta to Ofiara i Uczta Nowego Testamentu, w której Pan Jezus pod postaciami chleba i wina ofiaruje się za nas swojemu Ojcu i daje nam do spożycia swoje Ciało i Krew. W pełni uczestniczymy w Eucharystii poprzez wsłuchanie się w Słowo Boże, modlitwę, śpiew i przyjęcie Chrystusa Eucharystycznego.

Uroczyste udzielenie Pierwszej Komunii św. odbywa się po rocznym przygotowaniu drugoklasistów.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kościelnymi mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. w następujące dni:

- Wszystkie niedziele
- Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia)
- Uroczystość Bożej Rodzicielki (1 stycznia)
- Uroczystość Trzech Króli (6 stycznia)
- Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (Wielkanoc)
- Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało)
- Uroczystość Wniebowzięcia NPM (15 sierpnia)
- Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada)

I Komunia św. w naszej parafii:

Jesteś tutaj: Home Sakramenty św. Eucharystia