Schola liturgiczna

SCHOLA LITURGICZNA

przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie

PSALM 33; 1-3

„Sprawiedliwi, wołajcie radośnie na cześć Pana,
prawym przystoi pieśń chwały
Sławcie Pana na cytrze
Śpiewajcie Mu przy harfie o dziesięciu strunach,
Śpiewajcie Jemu pieśń nową,
pełnym głosem pięknie Mu śpiewajcie”

W Konstytucji o Liturgii Świętej czytamy, że „śpiew kościelny jest integralną częścią uroczystej liturgii. Celem muzyki kościelnej jest chwała Boża oraz uświęcenie wiernych”.

Trzeba również popierać rozwój zespołów śpiewaczych. (por. Konstytucja o Liturgii Świętej).

Schola powstała na początku wrześniu 2013 roku. Założycielem był ówczesny proboszcz ks. Mieczysław Grabowski wraz z animatorkami Sylwią Tlałką i Reginą Byrdy. Obecnie opiekę sprawuje ks. Władysław Sporek, a spotkania prowadzi Krzysztof Kliś. Zadaniem scholi jest muzyczna oprawa Mszy św. zwłaszcza z udziałem dzieci.

„Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”.

Spotkania odbywają się w piątki o godz. 17.00 w salce katechetycznej.

Grupa jest otwarta , kto czuje potrzebę śpiewu dla Pana może w każdej chwili dołączyć!

„Gdzie słyszysz śpiew, tam idź, tam dobre serca mają”

Schola parafialna - rok formacyjny 2013/2014 (kliknij aby powiększyć):

schola 2013 01  schola 2013 02  schola 2013 03  schola 2013 04schola 2013 05  schola 2013 06

Jesteś tutaj: Home Grupy parafialne Schola liturgiczna