Pielgrzymka do Niepokalanowa i Lichenia

26 sierpnia, w Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, z naszej parafii wyruszyła Pielgrzymka do miejsc związanych z kultem Maryi – do Niepokalanowa i Lichenia. Chcieliśmy w niej podziękować Bogu za 15 lat istnienia parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie.

Jeszcze przed wschodem słońca, ale za to z pieśnią na ustach i w doskonałych nastrojach rozpoczęliśmy naszą dwudniową wyprawę. Już przed południem uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Sanktuarium Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie – miejscu ściśle związanym z postacią Świętego Maksymiliana Kolbego. Mieliśmy możliwość zwiedzenia muzeum Jego imienia oraz uczestniczenia w Misterium Męki Pańskiej. Stamtąd wyruszyliśmy do głównego celu naszej pielgrzymki – do Lichenia. Po drodze zatrzymaliśmy się jeszcze w Lesie Grąblińskim, czyli miejscu objawień Najświętszej Maryi Panny. Podczas osobistej modlitwy każdy z nas mógł zobaczyć kamień ze śladami odbitych stóp Matki Boskiej. Po zameldowaniu się w licheńskim domu pielgrzyma i chwilowym odpoczynku mieliśmy ogromny zaszczyt uczestnictwa w nabożeństwie wieczornym oraz poprowadzenia procesji w tej największej polskiej świątyni. Widok setek, jeśli nie tysięcy, świec zapalonych ku czci Maryi na pewno pozostanie w naszej pamięci na zawsze.

Niedzielny poranek rozpoczęliśmy od zwiedzania terenu sanktuarium i samego kościoła Matki Bożej Bolesnej. Dowiedzieliśmy się o przebogatej symbolice tego miejsca oraz dostrzegliśmy ogromny wkład wiernych z całej Polski w powstanie tego gigantycznego wotum wdzięczności. W południe uczestniczyliśmy we Mszy świętej a pielgrzymujące z nami dzieci otrzymały indywidualne błogosławieństwo z rąk kapłanów. Po obiedzie z wielkim żalem opuszczaliśmy to cudowne miejsce. Przepełniała nas ogromna wdzięczność za ogrom otrzymanych łask i błogosławieństw. Długi powrót wypełniała modlitwa, śpiew i śmiech.

FOTORELACJA:

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Pielgrzymka do Niepokalanowa i Lichenia